מדוע חשוב להציב דפיברילטור במקומות ציבוריים?

ב

דפיברילטור הוא מכשיר החייאה חיצוני אוטומטי, אשר ייעודו להסדיר את הפעילות של הלב וזאת באמצעות העברת זרם חשמלי ישירות ללב.
נהוג לעשות שימוש בדפיברילטור במקרים של הפרעות בתפקוד הלב אשר מקורם בשיבוש פעילותו. בשנת 2008 יצא חוק בישראל, אשר מחייב אחזקת דפיברילטור במקומות ציבוריים אשר שוהים בהם מעל ל-500 אנשים, עליהם נכללים: מקומות עבודה, בתי ספר, משרדים ממשלה, בתי מלון גדולים, בריכות שחייה, חדרי כושר, קניונים ועוד..
חשוב לציין שמעבר לאותו חוק, ההמלצה היא להחזיק דפיברילטור גם במקומות ציבוריים אשר אינם נכללים בחוק – וזאת מהסיבה הפשוטה, כי בכוחו של מכשיר זה להציל חיים.

פעולת המכשיר

פעולת מכשיר דפיברילטור אמורה כאמור להחזיר את קצב הלב במקרים של דום לב או הפרעות בקצב הלב.
המכשיר מורכב מ-2 אלקטרודות או לוחות מתכת, אשר בעת השימוש במכשיר אמורות להיות מוצמדות לחזה של המטופל, ואז יש להפעיל את המכשיר עצמו אשר מייצר שוק חשמלי.
המכשיר למעשה מאתחל את פעולת הלב, ועל ידי כך מאפשר לו לחזור לפעול.

חוק מציל חיים

על פי נתונים מחלות לב ומחלות כלי דם מהווים חלק מגורמי המוות העיקריים במדינה – מחלות אלו יכולות לגרום למצב של דום לב. ביצוע של פעולות החייאה באמצעות שימוש במכשיר דפיברילטור, יכול להוות כדרך היעילה ביותר להצלת החיים של אדם אשר לקה בדום לב, כאשר בכדי להיות יעילה, פעולת ההחייאה חייבת להתבצע בתוך 7 דקות מתחילת האירוע – ככל שההחייאה תתבצע בטווח זמן קצר יותר, כך יעלו משמעותית הסיכויים להצלת חיים.
בכדי שהמכשיר יהיה אכן יעיל, חשוב מאוד להציב אותו במיקום מרכזי, עם גישה נוחה וכמובן, גם להציב שילוט מתאים, אשר יאפשר לאנשים להגיע אליו במהירות האפשרית.
הצבה של דפיברילטורים כמו גם ציוד רפואי במקומות ציבוריים, מהווה ללא ספק כצעד חשוב אשר בכוחו להציל חיים, כידוע, אף אחד מאתנו לא חסין מפני מחלות ואירועים בריאותיים שונים, ולכן, חשוב שנדע שכל האמצעים הרפואיים אשר יוכלו לסייע לנו במצבי חירום, יהיו זמינים בעבורנו.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s