הוראות בטיחות לבלון חמצן

בלון חמצן הוא ציוד רפואי נחוץ עבור הרבה מאוד אנשים הסובלים מבעיות במערכת הנשימה, ממחלות לב ועוד. על מנת שיספק להם את הטיפול הנחוץ וישפר את איכות חייהם, חשוב מאוד להקפיד להשתמש בו בדיוק על פי ההוראות. שימוש שלא על פי הוראות הבטיחות המצורפות לכל מכשיר או כאלה המגיעות מהצוות הרפואי – עלול להיות מסוכן מאוד עבור המטופל וכל מי ומה שנמצא בסביבתו.

מהן הוראות בטיחות לבלון חמצן שעל פיהן צריך לנהוג?

קודם כל, חשוב לזכור שבלון חמצן הוא דליק מאוד. לכן, חשוב מאוד גם לאחסן אותו וגם לבצע את טיפול מתן החמצן אך ורק במקום מרוחק מאוד ממקור אש. אמנם, יש מכשירי חמצן אשר צריך לחבר לחשמל שיכול גם הוא לגרום להצתה, אבל כאן הכוונה היא למקור של אש גלויה. עוד דבר שחשוב לזכור בהקשר זה הוא, שגם מקור שמן עלול לגרום להצתה, ולכן אל תעשו שימוש בערכת החמצן אם יש לכם שמן על הידיים או על הבגדים, או בכלל אם יש מקור שמן בסביבה.

גם חומרי אטימה המתאימים לשימוש באוויר בלחץ גבוה עלולים לגרום לפיצוץ או לדליקה כשהם באים במגע עם חמצן. לכן, בדקו שאין חומרים כאלה בקרבת מקום לפני שאתם מפעילים את הערכה.

אחסנה נכונה

חמצן הוא אמנם הגז אשר בלעדיו אנחנו לא יכולים לחיות, אולם גם חשיפה למינון גבוה מדיי שלו עלולה לסכן בעלי חיים ובני אדם. לכן, חשוב מאוד שרק למי שאחראי על הפעלת המכשיר כאשר המטופל זקוק לחמצן תהיה גישה אליו, ושכל אימת שהמטופל לא מקבל טיפול – המכשיר יהיה מאוחסן בארון נעול או בכל מקום אחר אשר לשאר בני הבית אין גישה אליו. חשוב, כמובן, להסביר לשאר בני הבית את הסכנות הקיימות בשימוש לא נכון במכשיר כמו גם את היותו דליק ביותר, ומדי יום לוודא שהוא עדיין נמצא במקומו ושלא נעשה בו כל שימוש אחר.

רגע לפני ההפעלה

על מנת להבטיח ככל שרק ניתן שהמטופל אכן מקבל את הטיפול הנחוץ לו, יש לא רק להקפיד על הוראות בטיחות עבור בלון חמצן אלא גם לבדוק שהוא מכוון כמו שצריך לפני שמפעילים. לכן, אפילו עוד לפני שאתם מכניסים את התקע של המכשיר לשקע החשמלי, חשוב מאוד לוודא שמד רמת החמצן מכוון על המינון שקבע הרופא, שהמים המזוקקים הוחלפו ושהמסכה נקייה ומוכנה לשימוש חוזר.

זכרו: הקפדה על הוראות בטיחות לבלון חמצן אשר מובאות כאן, כמו גם על אלה המצורפות למכשיר, יכולה למנוע אסונות גדולים. רק בריאות!

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s